Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

WICEMISTRZOSTWO POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

Nasi uczniowie odnieśli kolejny wielki sukces na zawodach sportowych. Ponownie, tak samo jak na hali, bardzo dobrze spisała się nasza reprezentacja szkoły w piłce nożnej. Tym razem nasi piłkarze na boisku otwartym zajęli II miejsce w Powiecie!

Rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się 12 kwietnia 2018 r. na boisku „Orlik” w Opalenicy. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Do dalszej fazy awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny. Nasi zawodnicy turniej rozpoczęli od remisu 2:2 z drużyną Nowotomyskiego „Kopernika”. Później w meczu decydującym o wyjściu z grupy wygraliśmy z Zespołem Szkół Nr 2 Nowy Tomyśl – 2:1, awansując do finałowej fazy rozgrywek.

W półfinale nasza drużyna okazała się lepsza od piłkarzy z Zespołu Szkół Nr 1 Zbąszyń. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, zatem o awansie musiały zdecydować rzuty karne! Nasi zawodnicy wykazali się lepszym opanowaniem nerwów i wygrywając rzuty karne 3:2, awansowaliśmy do finału rozgrywek.

W meczu finałowym podobnie jak na hali spotkaliśmy się z Zespołem Szkół z Opalenicy. Jednak tym razem musieliśmy uznać wyższość tego rywala. Dobrze rozpoczęliśmy rywalizację i wyszliśmy na prowadzenie. Jednak głupio stracona bramka tuż przed przerwą podcięła nam skrzydła…
Na początku drugiej połowy straciliśmy szybko dwie kolejne bramki i już do końca meczu nie zdołaliśmy odwrócić losów spotkania…:-/ Pomimo takiego zakończenia zawodów, musimy być zadowoleni z naszego występu. Wicemistrzostwo Powiatu, cieszy również bardzo mocno i daje duże nadzieje na kolejne sukcesy w przyszłości!

Oto dokładny przebieg naszej drogi po sukces:

Mecze grupowe:

ZSZiL Nowy Tomyśl    –     ZSOiP Nowy Tomyśl           2:2

ZSZiL Nowy Tomyśl    –     ZS Nr 2 Nowy Tomyśl         2:1

Półfinał:

ZSZiL Nowy Tomyśl    –     ZS Nr 1 Zbąszyń                   0:0 (rz. karne – 3:2)