Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

NASI REPREZENTANCI NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH SPORTOWYCH

Pod koniec maja uczniowie uczestniczący w zawodach sportowych dwukrotnie reprezentowali naszą szkołę na etapie wojewódzkim.

Dnia 25 maja 2017 r. odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Miejscem zawodów były trasy biegowe w Żerkowie. Do tego etapu dzięki zwycięstwom na szczeblu powiatowym zakwalifikowały się obie nasze drużyny, zarówno dziewczyny jak i chłopcy.
Z różnych przyczyn składy obu zespołów różniły się nieco w stosunku do zawodów powiatowych. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej drużyna dziewcząt zajęła 14 miejsce, a drużyna chłopców 12 miejsce w województwie. Indywidualnie nie osiągnęliśmy znaczących wyników. Jednak wszyscy dali z siebie wszystko podczas rywalizacji i godnie zaprezentowaliśmy się po raz kolejny na zawodach wojewódzkich.J

W drużynie dziewcząt biegły następujące uczennice: Iwona Pisarska, Paulina Kosicka, Martyna Wojtkowiak, Natalia Jarnot, Klaudia Kowalewska i Aneta Patan. Natomiast w drużynie chłopców biegli: Patryk Brzozowski, Patryk Konieczny, Kacper Plewa, Maciej Marchewka, Dawid Subsar i Filip Flieger.

Kolejna sportowa rywalizacja na szczeblu wojewódzkim miała miejsce 31 maja 2017 r. Było to dokończenie z jesieni Finału Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce. Tamte zawody zostały bowiem wtedy przerwane z powodu złych warunków atmosferycznych. Skład naszej reprezentacji z różnych przyczyn również był dość okrojony. Ostatecznie na starcie stawiły się 4 osoby: Adrian Kudłaszyk (100 m), który jako jedyny zdążył wystartować na zawodach jesienią, oraz teraz na kontynuacji zawodów: Aneta Patan (400 m), Klaudia Kowalewska (800 m) i Iwona Pisarska (1500 m).
Tym razem pogoda była idealna i nie sprawiła żadnych kłopotów.

Najlepiej z naszych reprezentantów spisała się Aneta Patan, która zajęła znakomite 6 miejsce w województwie w biegu na 400 m! Ponadto popularna „Andzia” pobiła nasz długoletni szkolny rekord na tym dystansie aż o blisko 4 sekundy! Był to zatem naprawdę rewelacyjny występ.J Również nasze pozostałe biegaczki spisały się najlepiej jak mogły. Klaudia Kowalewska zajęła 15 miejsce w biegu na 800 m, a Iwona Pisarska 7 miejsce w biegu na 1500 m. Natomiast Adrian Kudłaszyk jeszcze na zawodach jesienią, ostatecznie zajął 23 miejsce w biegu na 100 m.