Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

Komunikat Fundacji Edukacyjnej Perspektywy

Szanowni Państwo,
Jako Fundacja Edukacyjna Perspektywy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znaleźli się Państwo i uczniowie. Podziwiamy zaangażowanie i determinację pedagogów i nauczycieli. Wiemy też, że uczniowie, mimo problemów wynikających z pandemii, potrzebują informacji, które pozwolą im zdecydować, jakie studia wybrać. Dlatego w tym roku w ramach kampanii “Dziewczyny na Politechniki!” przygotowaliśmy specjalne wydarzenie online:
„Kierunki Wirusoodporne – czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?”
Chcemy im pokazać, że nawet w dobie globalnego kryzysu można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zależy nam, aby uczniowie umieli orientować się w ofercie uczelni i wybierać kierunki dopasowane zarówno do swoich predyspozycji, jak i potrzeb rynku pracy. Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
O co chodzi w wydarzeniu?
23 kwietnia (czwartek) w godzinach 14.00 – 17.30 organizujemy bezpłatną konferencję online, podczas której razem z ekspertami z firm oraz studentkami z całej Polski będziemy pokazywać i w prosty sposób omawiać przyszłościowe kierunki studiów.
Wydarzenie organizowane będzie w czasie rzeczywistym i składa się z trzech modułów:
– krótkich 15-minutowych debat z przedstawicielami firm i studentkami, którzy będą w przystępny sposób opisywać kierunki oraz możliwości pracy po nich
– 30-minutowej sesji, podczas której omówimy kierunki takie jak nanotechnologia, bioinformatyka, analityka danych, cyberbezpieczeństwo i wiele innych!
– wirtualnych stoisk online, gdzie politechniki z całej Polski będą prowadzić konsultacje z uczniami i będzie można zadać wszystkie nurtujące młodych ludzi pytania.

Jak przekazać uczniom informację?
link do wydarzenia na FB

-do pobrania grafiki, które można rozesłać uczniom: grafika 1, grafika 2

-link do formularza zgłoszeniowego (na wydarzenie trzeba się zarejestrować)

Z góry dziękujemy przekazanie tej wiadomości Państwa uczniom.
Do zobaczenia (online) 23 kwietnia!