Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

„I Powiatowe Potyczki Językowe”

11 maja 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu odbył się konkurs z języka angielskiego i niemieckiego pod nazwą „I Powiatowe Potyczki Językowe”. Gości powitała pani Dyrektor Elżbieta Helwing oraz przybyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu: sekretarz pan Ryszard Napierała oraz kierownik Wydziału Edukacji pan Marek Nyćkowiak.
W konkursie wzięło udział 10 drużyn z gimnazjów powiatu nowotomyskiego, m.in.: gimnazjum z Nowego Tomyśla, Opalenicy, Chrośnicy, Lwówka, Zbąszynia, Bolewic i Borui Kościelnej. Konkurs przebiegał w 2 etapach, podczas których młodzież zmagała się z różnymi konkurencjami językowymi, takimi jak: dyktando biegane, narysuj to co ja, rozsypanka literowa, uzupełnianie tekstu piosenek, czy też ubierz się i opisz to, co masz na sobie. Po pierwszym etapie 3 najlepsze drużyny zakwalifikowały się do finału. Kolejne konkurencje przesądziły, że pierwsze miejsce zajęli reprezentanci gimnazjum ze Zbąszynia, drugie zawodnicy z gimnazjum z Nowego Tomyśla, natomiast na trzecim uplasowali się uczniowie gimnazjum ze Lwówka. Dzięki licznym sponsorom uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in.: tablety, słuchawki bezprzewodowe, powerbanki, pendrive’y oraz wiele innych gadżetów.
W przerwach między konkurencjami czas umilały nam nasze uczennice Zuzanna Łopata- z pokazem wytworzenia mydełek- oraz Lucyna Knop, która zaśpiewała kilka piosenek w języku angielskim. Po etapie finałowym nastąpił również wykład przedstawicielki Nadleśnictwa Bolewice na temat wilków w naszym regionie. Podczas imprezy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli poczęstować się otrzymanymi od sponsorów drożdżówkami, jogurtami i napojami oraz wyrobami naszych uczniów z klasy gastronomicznej i ich nauczycielki, pani Marty Cemborowskiej.

Naszymi sponsorami byli: Euromaster Nyćkowiak, Automechanika Edward Świtała, M.T Koniccy Promet, Nadleśnictwo Bolewice, Firma Redos, Electrorecykling- Kubicki, Starostwo Powiatowe, Firma Zborała, Phoenix Contact Wielkopolska, Urząd Miasta i Gminy Nowy Tomyśl, Stolarstwo Maciej Kroma, Spółdzielnia Mleczarska Top Tomyśl, NDH Pawelec, Kaczmarek Electric, Nowotomyski klub biegacza Hyży, Sklep komputerowy Amrad Komputer, Intermarche.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia.