Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju Dziewcząt

9 lutego 2016 roku na hali sportowej w Zbąszyniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowotomyskiego w Unihokeju Dziewczyn. Nasza reprezentacja stanęła na podium z trzecim miejscem.

Do zawodów przystąpiły cztery drużyny z naszego powiatu. Graliśmy systemem  „każdy z każdym”, zatem odbyło się w sumie 6 meczów. W pierwszym pojedynku zmierzyliśmy się z Zespołem Szkół nr 2 ze Zbąszynia i niestety ulegliśmy przeciwnikowi, który w swoim składzie miał zawodniczki ligowe. Drugi mecz zagraliśmy z Zespołem Szkół nr 1 ze Zbąszynia i tym razem byliśmy górą wygrywając trzema bramkami. W tym momencie mieliśmy szanse na drugie miejsce, ale był jeszcze przed nami ostatni pojedynek z Zespołem Szkół nr 2 z Nowego Tomyśla. Od początku mecz był bardzo zacięty i długo utrzymywał się remis, jednakże pod koniec pierwszej połowy straciliśmy pierwszą bramkę. Na drugą połowę dziewczyny wyszły z nastawieniem na odrobienie niewielkiej straty i dalej zaciekle walczyliśmy. Wynik 1:0 utrzymywał się prawie
do końca, kiedy na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem straciliśmy druga bramkę
i w ten sposób przegraliśmy 0:2. Reasumując, zawody przebiegły w atmosferze czystej, sportowej walki, a nasza reprezentacja zajęła godne trzecie miejsce.