Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH REJONU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

W dniu 27 listopada 2017 r. w hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbył się Finał Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód w Halowej Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Byliśmy zatem, gospodarzami i organizatorami tych wysokiej rangi rozgrywek.

W zawodach wzięło udział 6 mistrzowskich zespołów z powiatów z rejonu Poznań Teren Zachód. Drużyny drogą losowania zostały podzielone na dwie 3-zespołowe grupy. Po meczach grupowych rozegranych systemem „każdy z każdym” awans do fazy finałowej uzyskiwały dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. Nasz zespół rozpoczął swój udział w rozgrywkach od bardzo mocnego uderzenia. W naszym pierwszym meczu po znakomitej walce i grze wygraliśmy z bardzo mocnym zespołem ze Swarzędza 2:0! Mieliśmy już w tym momencie zapewniony awans do półfinału. Zmyliło to jednak naszą czujność… W drugim meczu zaczęliśmy na boisku za dużo kalkulować… Przegraliśmy z drużyną z Międzychodu 1:2. Winę za tą porażkę wziął na siebie opiekun naszego zespołu, który jak to określił: „przekombinował…”. Jednak nadal byliśmy w grze i z nową werwą stanęliśmy do walki o finał z drużyną z Szamotuł. Początek spotkania nie był jednak w naszym wykonaniu dobry. Rywale odskoczyli nam na dwie bramki i mimo usilnych starań nie udało już się odrobić strat… Pozostała więc walka o III miejsce. Ponownie spotkaliśmy się z zespołem z Międzychodu. Tym razem okazaliśmy się, choć nie bez problemów, lepsi od tego rywala wygrywając 2:1.

Zajęliśmy zatem, ostatecznie III miejsce w Rejonie Poznań Teren Zachód J Wynik bardzo dobry, choć pozostaje niedosyt, bo czuliśmy, że mogliśmy być wyżej… Ale ten zespół nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Na wiosnę nasi piłkarze wracają do gry na otwartym boisku na „Orliku”… 😉

Wyniki naszej drużyny:

Faza grupowa:

ZSZiL Nowy Tomyśl    –    ZS Nr 1 Swarzędz     2:0

ZSZiL Nowy Tomyśl    –    ZST Międzychód       1:2

 

Półfinał:

ZSZiL Nowy Tomyśl    –    ZS Nr 3 Szamotuły    2:4

 

Mecz o III miejsce:

ZSZiL Nowy Tomyśl    –    ZST Międzychód       2:1

 

Skład zespołu:

  1. Bartosz Oborny                        III TL1
  2. Dawid Subsar                           II TL
  3. Jakub Kubicki                          I TL1                 
  4. Nik Kharlov                              I TL1
  5. Aleksy Mocydlarz                    II TM/TOR
  6. Miłosz Przybył     (kpt.)           III FW
  7. Mikołaj Krok – Adamski        IV TL
  8. Adrian Grocholewski              IV TL
  9. Eryk Łuczak                            III W
  10. Dominik Judek                        III W

 

 Opiekunem zespołu był pan Marcin Olekszy.