Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

KONCERT JESIEŃ :)

W dniu 30 listopada 2015r., w sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury w Nowym Tomyślu, odbył się koncert pod hasłem „Jesień”, który miał charakter dwugodzinnej imprezy na wesoło dla ZSZ i L im. dra K. Hołogi,
Uczniowie z inicjatywy i pod przewodnictwem opiekuna Samorządu Szkolnego pani Agnieszki Elantkowskiej – Szymańskiej oraz członków Samorządu, przygotowali i przeprowadzili całą imprezę. Pierwsza część koncertu w wesoły, humorystyczny sposób ukazywała co dzieje się z nami podczas jesiennej szarugi oraz jak można wałczyć ze spadkiem nastroju i formy o tej porze roku. Drugą część zabawy stanowiły, przygotowane przez klasy technikum, teledyski do wybranych piosenek, które miały charakter konkursu klas. Jury, pierwszym miejscem, nagrodziło klasę 2 TL. Miejsce drugie zajęła klasa 4 TOR, a trzecie 4 TL. Zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania. Po miesięcznych przygotowaniach, uczniowie wykazali się niebywałą pomysłowością i kreatywnością w doborze repertuaru, strojów i scenografii. Podczas całej imprezy nie zabrakło także nagranych na potrzeby koncertu filmów, kabaretowych popisów, dobrej muzyki i tańca. Koncertowym hitem okazał się, nagrany specjalnie na potrzeby imprezy, teledysk „Everybody”, utrzymany w mrocznym klimacie horroru . Scenerią do nagrań stał się pałac w Porażynie, który idealnie oddawał klimat teledysku. A uczniowie biorący udział w nagraniu, zatańczyli swój popisowy układ na scenie.
Atmosferę rozgrzał także występ nauczycieli naszej szkoły, dla których specjalnie przygotowano piosenkę karaoke pt. „Bałkanica”.
Impreza była świetną okazją do promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym, a także do integracji całej społeczności ZSZ i L im. dra K. Hołogi oraz okazją do zaprezentowania przez uczniów ich talentów aktorskich oraz tanecznych. Koncert „Jesień” spotkał się z dużym entuzjazmem, zarówno uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły.
Na szczególne podziękowanie za trud włożony w przygotowanie wszystkich atrakcji, za zaangażowanie i pełną mobilizację,  zasługują przede wszystkim członkowie Samorządu: Paulina Kłysz i Joanna Koza, a także Zuzanna Piechowiak, Krystian Kraszewski, Adrian Szała, Mikołaj Krok-Adamski , Piotr Kudłaszyk , Patryk Gramsch , Alicja Garczarek, Magda Kliśko, Klaudia Matuszewska, Weronika Oliwa oraz za pomoc techniczną, Hubert Hirschfeld i Kuba Wachowiak.
Dziękujemy także wszystkim występującym w teledysku i filmikach, a także Wiktorii Jarosz, która zrobiła pamiątkowe zdjęcia z imprezy oraz niezastąpionemu Kamilowi Sobórowi, który podjął się montażu filmów oraz obsługi technicznej, czyli włączania przygotowanej przez uczniów muzyki i multimediów. Przepiękną scenografię, pełną jesiennych motywów, zawdzięczamy pracy uczniów z klasy 2 TOR.