Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

LOGISTYCY RZĄDZĄ

Jak co roku uczniowie Technikum Logistycznego z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im.dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, w ramach obchodów Dni Logistyki, zaprezentowali kolegom, czym się zajmują.

W środę 07.10.2015r. brali udział w I Etapie IIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W czwartek 08.10.2015r. zaprosili uczniów innych klas na wycieczki edukacyjne. Odwiedzili fabrykę samochodów Volkswagen, PKP CARGO oraz browar LECHA w Poznaniu. Uczestnicy wycieczek mieli możliwość zobaczyć zautomatyzowaną organizację procesu produkcyjnego samochodów osobowych oraz piwa. W PKP CARGO uczniowie mogli prowadzić lokomotywę. Niesamowite doświadczenie!

W piątek 09.10.2015r. logistycy zaprezentowali kolegom i koleżankom z klas o innym profilu  ciekawe zagadnienia, które poznają.

Gościem honorowym obchodów był Kanclerz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu – Pan doc.dr inż. Ireneusz Fechner ekspert ds. logistyki w Zespole Logistyki i Procesów Transportowych Komitetu Transportu Polskiej Akademii Nauk. W czasie jego pasjonującego wykładu uczniowie naszej szkoły poznali nowoczesne metody w logistyce oparte na transporcie intermodalnym oraz dowiedzieli się o możliwości dalszego kształcenia w WSL.