Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

POMAGAMY. AKCJE CHARYTATYWNE SAMORZĄDU SZKOLNEGO.

Samorząd Szkolny pod opieką Pani Agnieszki Elantkowskiej – Szymańskiej od października do grudnia przeprowadził kilka akcji charytatywnych na terenie naszej szkoły. Równocześnie chcemy podziękować wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do akcji, za zaangażowanie, pomoc i wrażliwość.

„CZEKOLADA DLA LITWY”
Pod koniec października Samorząd Szkolny ogłosił akcję charytatywną pod hasłem „Czekolada dla Litwy”. Udało nam się zebrać około 150 czekolad, które w konwoju z żywnością, w grudniu, pojechały do biednych uczniów z polskich szkół na Litwie. Do akcji włączyły się następujące klasy:
I MW, I TL1, I TM, 3 TL

„PODARUJ PLUSZAKA”
Na początku listopada Samorząd Szkolny ogłosił akcję charytatywną pod hasłem „Podaruj pluszaka”. Maskotki zbierane były przez cały miesiąc i podarowane dzieciom autystycznym z powiatu nowotomyskiego. Do akcji włączyły się następujące klasy:
I TL1, 3 FW, 3 TL, 1 TM, 1 MW

„PRZYJAZNA ŚWIĄTECZNA PACZKA DLA ROZALKI”
Rozalia z Wąsowa jest uczennicą Szkoły Podstawowej. Dziewczynka pochodzi z ubogiej rodziny i zmaga się z kalectwem psychicznym oraz fizycznym. Słabo widzi i słyszy, ma problemy z chodzeniem, a także ma niewykształcone palce u rąk. Rozalia nie może normalnie uczęszczać na lekcje z rówieśnikami. Ma zajęcia indywidualne, które mają na celu wspomóc jej dalszy rozwój.
Samorząd Szkolny, na początku grudnia, postanowił przygotować dla Rozalii gwiazdkowy upominek. W tym celu, za zebrane przez Samorząd dochody, zakupiono misia, puzzle i słodkości oraz przygotowano dla dziewczynki świąteczna paczkę.

Wszystkie dary zostały przekazane wolontariatowi „Erka” z Wąsowa, działającemu przy Gimnazjum Publicznym w Wąsowie, a którego opiekunem jest pani Jadwiga Elantkowska. Za okazaną pomoc poprzez aktywne włączenie się w organizowane przez wolontariat „Erka” akcje, otrzymaliśmy od ich opiekuna oficjalne podziękowania.