Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

Salon Maturzystów 2016

W dniu 13 września 2016 roku nasza jedyna w tym roku szkolnym klasa maturalna – klasa IV TL, gościła na Salonie Maturzystów w Poznaniu. Wydarzenie to organizowane jest tradycyjnie na początku roku szkolnego w obiektach Politechniki Poznańskiej. W tym roku odbył się jubileuszowy, X Poznański Salon Maturzystów Perspektywy 2016.
Opiekę nad naszymi maturzystami podczas tego wyjazdu sprawowali nauczyciele – pani wicedyrektor Marzena Ginter, wychowawca klasy – pan Marcin Olekszy oraz nowa nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole – pani Olena Jankowiak.
W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Politechniki Poznańskiej od rana tłumy maturzystów z województwa wielkopolskiego uczestniczyli w spotkaniach z ekspertami OKE oraz zapoznawali się z prezentacjami wielu uczelni. Wszyscy otrzymali od organizatorów „Informator dla Maturzystów 2017”. Podczas wykładów jakie przeprowadzili eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nasi maturzyści mogli dowiedzieć się wielu przydatnych informacji na temat egzaminu maturalnego z podstawowych przedmiotów. Na co należy zwrócić uwagę przygotowując się do egzaminu, jakich błędów należy się wystrzegać podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym, przedstawiono przykładowe zadania maturalne i zostało także przekazanych wiele innych cennych wskazówek. Natomiast podczas spotkań i rozmów z przedstawicielami szkół wyższych można było dowiedzieć się o rekrutacji na przyszły rok akademicki, a także uzyskać informacje o uczelniach i kierunkach na których można w przyszłości podjąć dalszą już studencką naukę. Wszyscy życzyli powodzenia i zachęcali maturzystów, aby zadbali o jak najlepszy wynik podczas majowego egzaminu dojrzałości.