Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – twoja sprawa”

Jak co roku „Tłusty Czwartek” jest obchodzony przez uczniów naszej szkoły.
Samorząd Szkolny zakupił pączki, zaś Zespół Sprawnościowy postanowił połączyć siły z Samorządem Szkolnym i przygotować chorągiewki z informacjami o Ochronie Danych Osobowych sprzedając  pyszne pączki wraz z chorągiewką, na krótkiej znajdowały się informacje Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

02.03.2018 roku jak co roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Natomiast pierwszy raz Dzień Ochrony Danych Osobowych.

W tym roku już po raz XI obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu i po raz pierwszy Dzień Ochrony Danych Osobowych organizowany przez Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest w tym roku pod hasłem: „TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI.” Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem czy ksenofobią.

Chcieliśmy podkreślić to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.  Dzień Ochrony Danych osobowych został ustanowiony dla podkreślenia wagi odpowiedniej ochrony danych zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym każdego obywatela.

Patronat nad naszą imprezą objęło Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Powiat Nowotomyski, Bank BZWBK oddział w Nowym Tomyślu oraz liczni sponsorzy.

Wśród tegorocznych gości  bardzo serdecznie powitaliśmy:

  1. Ireneusza Kozeckiego Starostę Nowotomyskiego,
  2. Przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością,
  3. Komendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu z wydziału do spraw nieletnich,
  4. Dyrektora Działu Obsługi Klientów Instytucjonalnych w BZWBK w Nowym Tomyślu
  5. Programistę rozbudzającego wśród młodzieży zamiłowanie do nauki programowania
    i nie tylko.