Kształcimy młodzież od ponad 75 lat.

Aktualności

Wyjazd do Trebnitz

W dniach 26-30 listopada uczniowie z Hołogi brali udział w etapie podsumowującym realizację projektów w ramach programu Erasmus+. Tym razem projekt rozpoczął się od wizyty grupy polsko-niemieckiej w Poznaniu. Projekt zaczął się zabawami mającymi na celu integracje uczniów z Polski i Niemiec. Wieczór młodzież spędziła na grze w kręgle.
Drugi dzień projektu rozpoczął się od gry miejskiej. Uczniowie w zespołach polsko-niemieckich musieli wykonywać zadania zwiedzając i poznając zabytki starego miasta w Poznaniu.
Następnie uczniowie Hołogi , w Urzędzie Marszałkowskim, prezentowali efekty realizacji projektów. Efekt pracy naszych uczniów spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego jak również koordynatorów projektu z Niemiec.
Po krótkim pobycie w Poznaniu wyruszyliśmy w podróż do Niemiec po drodze odwiedzając Nowotomyski Ośrodek Kultury. Opiekunowie grupy niemieckiej byli pod dużym wrażeniem obiektu oraz oferty kulturalnej NOK-u.
Do Niemiec dotarliśmy ok. godziny 20:00 gdzie powitano nas kolacją.
Kolejne dni projektu przebiegały na wypracowaniu strategii działań na rok następny.
Oprócz pracy nad projektami młodzież brała udział w grach i zabawach integracyjnych. Wieczorem 29 listopada młodzież z Polski przybliżyła grupie uczniów niemieckich polskie zwyczaje andrzejkowe.
30listopada nastąpiła ewaluacja projektu, młodzież otrzymała certyfikaty i udaliśmy się z powrotem do Nowego Tomyśla.