CHROŃ SWOJE DANE SENIORZE- NIE POZWÓL BY STAŁY SIĘ ONE TOWAREM

Dnia 06.11.2019 roku grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 należąca do Szkolnego Zespołu Ochrony Danych Osobowych wraz z opiekunem mgr inż. Lidią Dudek przeprowadziła warsztaty szkoleniowe dla seniorów w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu.

Temat warsztatów jest nieustannie na czasie, ponieważ dotyczy zachowań seniorów, by nie paść ofiarą oszustwa „CHROŃ SWOJE DANE SENIORZE- NIE POZWÓL BY STAŁY SIĘ ONE TOWAREM”. Uczniowie zapoznali seniorów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi, w jaki sposób należy chronić swoje dane, zabezpieczać je, by nie stały się przyczyną dramatu, następnie przedstawili i omówili prezentację z licznymi przykładami z życia codziennego. Po zapoznaniu z terminologią dotyczącą ochrony danych osobowych seniorzy zmierzyli się z krzyżówką specjalnie dla nich przygotowaną, która wypadła świetnie a na koniec wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu Marty Pikuły (śpiew), Kamila Siudej (gra gitara).

Podczas podsumowania seniorzy jak i młodzież wyrazili zainteresowanie ponownego spotkania, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni ponieważ należy się wspólnie edukować.

Skip to content