Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Akademia Niepodległości wykład dr Zdzisława Kościańskiego

6 grudnia 2018

4 grudnia 2018 r. o godz. 16:00 w Auli Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Nowym Tomyślu odbyło się kolejne spotkanie dla uczestników Akademii Niepodległości zorganizowane przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Dr Zdzisław Kościański wygłosił wykłady „Państwowotwórczy wysiłek przed listopadem 1918 r.” oraz „Urzędnicy II Rzeczpospolitej – charakterystyczne sylwetki”.
W trakcie wydarzenia odbyła się promocja książki Zdzisława Kościańskiego : W drodze do niepodległości …
Wydał ją „Przegląd Powiatu Nowotomyskiego” – pismo jakże zasłużone dla regionalnych badań i popularyzacji historii Wielkopolski. W jedno dzieło pod wspólnym tytułem „W drodze do Niepodległości” zebrano wybrane artykuły na łamach nowotomyskiego pisma w latach 2013 – 2018. Przypominają one wydarzenia związane z Ziemią Nowotomyską i ludzi, którzy w różnych okresach dziejowych „myślą, pracą, potem i krwią”, wnieśli swój wkład w dzieło Niepodległości; od Powstańców Wielkopolskich, przez żołnierzy walczących z okupantami w czasie II wojny światowej, po Żołnierzy Wyklętych.

Wykłady w Nowym Tomyślu współorganizują Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Nowym Tomyślu i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Tomyślu.

Skip to content