Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Bajka łączy pokolenia

27 października 2017

27 października 2017 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu „Nasz Motyli Wolontariat” wraz z seniorami Domu Dziennego Pobytu przy OPS w Nowym Tomyślu w ramach projektu pt. „Międzypokoleniowa aktywność srebrną nicią tkana” realizowanego w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2017 dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, wystawili bajkę dla dzieci z nowotomyskich przedszkoli. Widowisko to adaptacja znanej bajki braci Grimm pt:„Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”. Organizatorem była grupa nieformalna „Lejdis” stworzona przez Iwonę Knop i Jolantę Adamczewską pracowników z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra  Kazimierza Hołogi oraz  koordynatora projektu Izabelę Frelich z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Tomyślu.

Bajka opowiada o losach Ślicznej Królewny Śnieżki. Zła macocha dowiedziawszy się, że Śnieżka jest od niej piękniejsza wpada w wielką złość. Rozkazuje myśliwemu porzucić Śnieżkę w lesie. Królewna chroni się w domku krasnoludków, które przyjmują ją pod swój dach i przestrzegają przed wpuszczaniem obcych do domu. Śnieżka zapomina jednak
o ostrzeżeniu i wpuszcza do domu miłą staruszkę. Okazuje się, że pod przebraniem kryje się Zła Macocha, która częstuje ufną Śnieżkę zatrutym jabłkiem. Na szczęście książę przybywa na czas i ratuje Królewnę. Bajka uczy, że warto pomagać innym i przestrzega przed łatwowiernością w stosunku do obcych.

Fantastyczna gra zróżnicowanych wiekowo aktorów – amatorów, spora dawka humoru sprawiły, że bajkę z dużym zainteresowaniem oglądały zarówno dzieci, jak i goście uczestniczący w spotkaniu.

Ten spektakl to znakomita okazja by zarazić dzieci teatralnym bakcylem, jak również sposobność do rozwijania więzi międzypokoleniowej.

 

Skip to content