Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

DNI MATEMATYKI

25 marca 2024

W dniach 20-22 marca bieżącego roku obchodziliśmy w szkole Dni Matematyki. Chociaż u wielu uczniów Królowa Nauk wzbudza strach i przerażenie, postanowiliśmy spojrzeć na nią z przymrużeniem oka. Organizując  szkolne zmagania, staraliśmy się pokazać tę przyjemniejszą stronę trudnej dziedziny nauki . Udział w konkursach miał na celu pokazać zastosowanie matematyki w praktyce, w życiu codziennym.

   Pierwszego dnia odbyła się już trzecia edycja szkolnego konkursu MISTRZ SUDOKU. Jest to jedna
z najpopularniejszych gier logicznych wszech czasów. Japońska gra łamigłówkowa opiera się na logicznym rozmieszczeniu liczb. Świetnie rozwija kreatywne myślenie czy pamięć.

Konkurs miał na celu popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej oraz promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

   Następny dzień to udział naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Jego  wyniki podane zostaną w późniejszym terminie.

    Zorganizowano również szkolny konkurs SKOJARZENIA MATEMATYCZNE. Przeprowadzony online, polegał na uzupełnieniu odpowiednim pojęciem matematycznym opisanego hasła.

   Ostatniego dnia obchodziliśmy DZIEŃ LICZBY PI. Była to doskonała okazja, aby lepiej poznać jej znaczenie. Uczniowie podczas lekcji matematyki oglądali filmy edukacyjne i wykonywali MIASTO PI na niebie.

Na zakończenie obchodów zostały ogłoszone wyniki trzydniowych zmagań. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy
i nagrody. Warto było poznać się bliżej z Królową Nauk.

Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze. Do następnego marca!

Wasi nauczyciele matematyki:)

Skip to content