Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Dzień bez plecaka

22 marca 2022

Dzień bez plecaka stał się ostatnio bardzo popularną zabawą w szkołach. To moment,kiedy szkolny plecak rzuca się w kąt, a potrzebne przybory szkolne przynosi się w innych pojemnikach czy torbach. Tego dnia liczy się inwencja twórcza i pomysłowość.

Jak to wyglądało u nas? Z inicjatywą wyszły klasy 3 PTR i 3GTM z wychowawczyniami p.Olgą Kachel i p. Agnieszką Elantkowską- Szymańską. Dzień bez plecaka odbył się w piatek 18 marca. Jak widać na zdjęciach, pomysłów było sporo. Kreatywność naszych uczniów przeszła najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że za plecak z powodzeniem może posłużyć wiklinowy koszyk, transporter dla kotów czy wózek dla lalek. Były także kosze na śmieci, kartony, walizki na kókach czy pojemniki na narzędzia. Niektórzy uczniowie skontruowali własne oryginalne nosidła np. ze starego komputera, felgi samochodwej, czy garnka na pasku. Na korytarzach pojawiły się także wózki z marketów, pufy, odkurzacze, taczki a nawet grill ogrodowy. Uczniom zapewne ciężko było się poruszać po szkole z niestandardowym pojemnikiem na książki ale nagrodą za te niewygody było oczywiście zwolnienie z odpytywania, czy sprawdzianów.

Tego dnia nie brakowało w szkole luźnej atmosfery, śmiechu oraz integracji całej społeczności uczniowskiej. A to wszystko, po okresie nauki zdalnej, było naszej młodzieży, niewątpliwie, bardzo potrzebne.

Skip to content