Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

„I Powiatowe Potyczki Językowe”

18 maja 2017

11 maja 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu odbył się konkurs z języka angielskiego i niemieckiego pod nazwą „I Powiatowe Potyczki Językowe”. Gości powitała pani Dyrektor Elżbieta Helwing oraz przybyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Tomyślu: sekretarz pan Ryszard Napierała oraz kierownik Wydziału Edukacji pan Marek Nyćkowiak.
W konkursie wzięło udział 10 drużyn z gimnazjów powiatu nowotomyskiego, m.in.: gimnazjum z Nowego Tomyśla, Opalenicy, Chrośnicy, Lwówka, Zbąszynia, Bolewic i Borui Kościelnej. Konkurs przebiegał w 2 etapach, podczas których młodzież zmagała się z różnymi konkurencjami językowymi, takimi jak: dyktando biegane, narysuj to co ja, rozsypanka literowa, uzupełnianie tekstu piosenek, czy też ubierz się i opisz to, co masz na sobie. Po pierwszym etapie 3 najlepsze drużyny zakwalifikowały się do finału. Kolejne konkurencje przesądziły, że pierwsze miejsce zajęli reprezentanci gimnazjum ze Zbąszynia, drugie zawodnicy z gimnazjum z Nowego Tomyśla, natomiast na trzecim uplasowali się uczniowie gimnazjum ze Lwówka. Dzięki licznym sponsorom uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in.: tablety, słuchawki bezprzewodowe, powerbanki, pendrive’y oraz wiele innych gadżetów.
W przerwach między konkurencjami czas umilały nam nasze uczennice Zuzanna Łopata- z pokazem wytworzenia mydełek- oraz Lucyna Knop, która zaśpiewała kilka piosenek w języku angielskim. Po etapie finałowym nastąpił również wykład przedstawicielki Nadleśnictwa Bolewice na temat wilków w naszym regionie. Podczas imprezy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mogli poczęstować się otrzymanymi od sponsorów drożdżówkami, jogurtami i napojami oraz wyrobami naszych uczniów z klasy gastronomicznej i ich nauczycielki, pani Marty Cemborowskiej.

Naszymi sponsorami byli: Euromaster Nyćkowiak, Automechanika Edward Świtała, M.T Koniccy Promet, Nadleśnictwo Bolewice, Firma Redos, Electrorecykling- Kubicki, Starostwo Powiatowe, Firma Zborała, Phoenix Contact Wielkopolska, Urząd Miasta i Gminy Nowy Tomyśl, Stolarstwo Maciej Kroma, Spółdzielnia Mleczarska Top Tomyśl, NDH Pawelec, Kaczmarek Electric, Nowotomyski klub biegacza Hyży, Sklep komputerowy Amrad Komputer, Intermarche.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Skip to content