Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

24 października 2018

W dniu 24 października 2018 r. reprezentacja szkoły w piłce ręcznej dziewcząt brała udział w Mistrzostwach Powiatu. Zawody odbyły się na hali sportowej OSiR w Opalenicy.
Nasze reprezentantki podobnie jak w poprzednich latach uplasowały się na miejscu medalowym zajmując w ostatecznej klasyfikacji III miejsce🙂

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. I dramaturgia rywalizacji była ponownie duża. W wyniku losowania, już w pierwszym meczu musieliśmy zmierzyć się z mistrzyniami z poprzedniego roku, z drużyną z Trzcianki. Nieznacznie przegraliśmy to spotkanie trzema bramkami. W kolejnym meczu spotkało nas wielkie nieszczęście… Przy wyniku remisowym, poważnej kontuzji doznała liderka naszego zespołu Ania Przybylak i już nie wróciła na boisko do końca turnieju… Ostatecznie przegraliśmy to spotkanie ze Zbąszyniem dwoma bramkami. W ostatnim meczu zagraliśmy o trzecie miejsce z gospodyniami z Opalenicy. I mimo kolejnych kontuzji i osłabień zespołu nasze dziewczyny dały radę i wygrały ten mecz 3:2!

Ostatecznie trzeci rok z rzędu zajęliśmy miejsce na podium! I ponownie było to III miejsce w Powiecie Nowotomyskim. Ten wynik należy tym bardziej docenić, bowiem nasz zespół uległ znacznej zmianie w stosunku do poprzedniego roku. Mało tego już trakcie samych rozgrywek w wyniku odniesionych kontuzji wypadały nam ze składu kolejne dziewczyny i w ostatnim meczu nie mieliśmy nikogo na zmianę! Dlatego wielkie podziękowania dla wszystkich dziewczyn za poświęcenie i wielką wolę walki, co zaowocowało zdobytym medalem!

 

Wyniki naszych meczów:

 

ZSZiL Nowy Tomyśl  –  ZSR CKU Trzcianka       5 : 8

ZSZiL Nowy Tomyśl  –  ZS Zbąszyn                    2 : 4

ZS Opalenica  –  ZSZiL Nowy Tomyśl                 2 : 3

 

Skład zespołu:

  1. Jagoda Bimkiewicz (kpt.)  III TL
  2. Klaudia Kowalewska III TL
  3. Anna Przybylak                  II TL1
  4. Iwona Grad I TL2
  5. Dominika Stachuła           III S
  6. Martyna Wojtkowiak            II TM/TOR
  7. Zuzanna Woźniczka I TL1
  8. Małgorzata Laskowska IV TL
  9. Martyna Kowal                   I TL2
  10. Julia Bimkiewicz II TL1

 

Opiekunem drużyny był pan Marcin Olekszy.

Skip to content