Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Jubileuszowe obchody Dni Logistyki

23 listopada 2018

Już po raz dziesiąty, czyli możemy powiedzieć że na trwale w kalendarzu szkoły i lokalnych wydarzeń 15 listopada 2018r. w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu odbyły się  Dni Logistyki. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością : Pan Kajetan Jagłowski Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej, Pan Maciej Walczak wraz z panem Tomaszem Jerzykowskim –  przedstawiciele IKEA Indrustry w Zbąszynku, Pan Arkadiusz Dolecki przedstawiciel firmy Hellmann w Sękowie oraz zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Dombud Pana Andrzeja Kurcewicza.

Dni Logistyki w naszej Szkole odbywają się nie bez powodu. Celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnianie i popularyzowanie wśród młodzieży wciąż rozwijającej się w Polsce branży logistycznej oraz motywowanie młodych ludzi, do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie logistyki szeroko rozumianej.

Dumni jesteśmy z faktu, że podczas Dni Logistyki potrafiliśmy zgromadzić tak wielu uczestników – zarówno uczniów, naukowców, przedsiębiorców jak i osoby aktywnie działających w branży.

Cieszymy się, że właśnie w naszej szkole stworzyliśmy możliwość prezentacji poglądów dotyczących nowoczesnych koncepcji w logistyce, wymiany informacji i poznania ciekawostek z branży logistycznej.

Dni Logistyki to jedna z wielu form współpracy naszej szkoły z uczelniami wyższymi pracodawcami, jednostkami biznesowymi.

Tematy Dni Logistyki, które już za nami: „Logistyka wśród nas”, „Logistyka miejska”, „Imprezy masowe i sytuacje kryzysowe w logistyce”, „Logistyka przedsiębiorstw”, „Ekologistyka”, „Logistyka wojskowa”, „Awantura o logistykę”, „Transport i spedycja”, „Nowoczesne koncepcje logistyczne w przedsiębiorstwach”.

W trakcie dni logistyki młodzież brała udział w wycieczkach, konkursach, wykładach, warsztatach prowadzonych przez menadżerów czołowych firm współpracujących z Zespołem Szkół Zawodowych i Licealnych w Nowym Tomyślu.

Uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej, czy w Szkolnym  Konkursie Wiedzy Ekologicznej.

Mamy nadzieję, że kolejne Dni Logistyki, w przyszłym roku szkolnym, wzbudzą niemniejsze zainteresowanie uczniów. Dalej będziemy utrzymywać współpracę z przedsiębiorstwami, które objęły szkołę patronatem i udostępniają naszym uczniom swoją wiedzę i doświadczenie.

Chcielibyśmy i chyba nam się to udaje, by Dni Logistyki zyskały miano wydarzenia trwale rozwijającego się i skupiającego ludzi– pasjonatów logistyki.

Organizatorami tegorocznych Dni Logistyki były mgr inż. Bożena Czarnecka – Pilz oraz mgr inż. Lidia Dudek.

Skip to content