Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

25 listopada 2015

18.11.2015 roku po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego, składający się z dwóch części:-sprawdzającej wiedzę o Wielkiej Brytanii oraz wiadomości z zakresu gramatyczno -leksykalnego.

Do  pierwszego konkursu składającego się z  30 pytań  z zakresu kultury, geografii, polityki Wielkiej Brytanii przystąpiło 25 uczniów z wszystkich poziomów technikum oraz jedna uczennica klasy trzeciej ZSZ. Uczniowie mogli uzyskać maksymalnie 30 punktów. Najlepszy wynik 23 punktów uzyskało 2 uczniów technikum  logistycznego z klasy III: Jakub Wachowiak oraz Hubert Wilgowicz. Na drugiej pozycji z liczbą 21 punktów uplasowały się trzy uczennice technikum logistycznego: Nicola Krok – Adamska z klasy III raz Aleksandra Gałganek i Klaudia Matuszewska z klasy II. Ze względu na trudność wytypowania trójki finalistów, 24.11 piątka najlepszych uczniów przystąpiła do dogrywki. W drugiej rundzie po zsumowaniu wyników wyłoniono najlepszych. I miejsce wywalczył  Jakub Wachowiak, II miejsce przypadło w udziale Hubertowi Wilgowiczowi zaś III miejsce Aleksandrze Gałganek.

Chęć przystąpienia do drugiego konkursu leksykalno – gramatycznego zadeklarowało 28 uczniów. Maksymalnie można było uzyskać 38 punktów. I miejsce zdobyła Milena Gawłowska z klasy III TL, II miejsce Linda Kozłowska z klasy III S,na III miejscuuplasowała się uczennica klasy IV TOR Zuzanna Piechowiak. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów z językiem angielskim.

Skip to content