Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH `2019

26 marca 2019

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę na zawodach sportowych w biegach przełajowych odnieśli kolejny sukces. W dniu 26 marca 2019 r. w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych nasza drużyna dziewcząt zajęła I miejsce! Zawody odbyły się w Parku Miejskim w Nowym Tomyślu. Biegi drużynowe zostały po raz trzeci zorganizowane na zawodach szkolnych. Jest to nowość, która pojawiła się w ostatnich latach w kalendarzu imprez sportowych dla młodzieży szkolnej. Dana szkoła mogła wystawić jedną drużynę w kategorii dziewcząt i chłopców. Każda z osób biegła po jak najlepszy wynik indywidualnie, a ponadto najlepsza „6” z każdej drużyny za wywalczone miejsca zdobywała określoną ilość punktów dla szkoły w klasyfikacji drużynowej. W biegu dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasze dziewczyny zajmowały wysokie miejsca:

Klaudia Kowalewska – II miejsce,

Dominika Werner – IV miejsce,

Oliwia Dyderska – V miejsce.

Również nasze pozostałe reprezentantki zajmowały wysokie miejsca zdobywając dużą ilość punktów do klasyfikacji drużynowej. Te wszystkie indywidualne osiągnięcia przyczyniły się do uzyskania znakomitego wyniku zespołu dziewcząt.

Skład drużyny dziewcząt:

  1. Dominika Werner            II TL2
  2. Klaudia Kowalewska       III TL
  3. Oliwia Dyderska              I TM/TOR
  4. Estera Borowczak            I SW
  5. Weronika Kujawska        II SW
  6. Natalia Jarnot                  IV TL2

Opiekunowie: p. Marcin Olekszy i p. Konrad Sroka.

Dzięki temu sukcesowi dziewczyny uzyskały prawo udziału w Finale Mistrzostw Wielkopolski w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Żerkowie w dniu 5 kwietnia 2019 r. Na tych zawodach nasz zespół dziewcząt wystąpił w niekompletnym składzie, ale dziewczyny dzielnie walczyły o jak najlepszy rezultat. Ostatecznie uplasowały się na dalszych pozycjach. Jednak po raz kolejny nasza szkoła zazaczyła swoją obecność na zawodach wojewódzkich!

Skip to content