Aktualności

Aktualności

MISTRZOSTWA POWIATUW BIEGACH PRZEŁAJOWYCH `2022

12 kwietnia 2022

W dniu 24 marca 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych. Startujący uczniowie biegli na swój jak najlepszy wynik w klasyfikacji indywidualnej. Ponadto była prowadzona klasyfikacja drużynowa wszystkich startujących zespołów.

Tegoroczne zawody w biegach przełajowych odbyły po raz kolejny na terenach leśnych w Bolewicku. Po dłuższej przerwie mogły ponownie odbyć się tego rodzaju zawody. Ostatni raz długodystansowi biegacze ze wszystkich szkół rywalizowali indywidualnie w biegach przełajowych wiosną 2019 roku. W kolejnych latach z powodu pandemii nie odbywała się taka rywalizacja.

W tym roku odbyły się dwa biegi w kategorii szkół ponadpodstawowych: dziewcząt i chłopców. Najlepszy wynik spośród naszych reprezentantów osiągnęła Oliwia Dyderska z klasy IV TM.TOR, która w biegu dziewcząt uplasowała się na II miejscu, czyli został wicemistrzynią powiatu! Pozostali nasi biegacze i biegaczki w większości zajęli punktowane miejsca. Nie złożyło się to jednak na medalowy wynik jako zespół. Obie nasze drużyny: dziewcząt i chłopców, uplasowały się tuż za podium na IV miejscu. Należą się jednak oczywiście brawa i podziękowania dla wszystkich za walkę oraz zaangażowanie. A Oliwii gratulujemy srebrnego medalu!