Aktualności

Aktualności

NASZ PIERWSZY UDZIAŁ W ZAWODACH PŁYWACKICH!

30 listopada 2022

W dniu 9 listopada 2022 r. miał miejsce nasz pierwszy historyczny występ podczas zawodów pływackich. 6 naszych uczniów reprezentowało szkołę i powiat nowotomyski w Finale Wojewódzkim XXIV Licealiady Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się na basenie sportowym Term Maltańskich w Poznaniu.

Wystartowaliśmy w rywalizacji sztafet, jak i w wyścigach indywidualnych. W wyścigu sztafetowym zajęliśmy odległe 31 miejsce. Ale najważniejszy był nasz pierwszy udział w takiej rywalizacji 😉 Natomiast indywidualnie najlepszy wynik z naszych reprezentantów zajął Mikołaj Kańduła, który uplasował się na 14 pozycji w województwie. Najbardziej istotne było jednak dla nas, że po raz pierwszy zaznaczyliśmy swoją obecność na zawodach pływackich. Zebraliśmy nowe doświadczenia i liczymy, że w przyszłości w kolejnych naszych startach osiągniemy na basenie lepsze wyniki. 😉