Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

O doktorze Hołodze w Radiu Emaus

24 kwietnia 2015

We wtorek, 21 kwietnia na falach poznańskiego Radia Emaus transmitowana była audycja poświęcona pracy z Patronem w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi oraz sukcesie jej ucznia w konkursie o „Żołnierzach Wyklętych”.  Z dyrektor Elżbietą Helwing, nauczycielem dr Zdzisławem Kościańskim i Dawidem Ciembką – uczniem klasy 4 TL, rozmawiała redaktor Maria Łączkowska.

Dyrektor Elżbieta Helwing przedstawiła pracę placówki z Patronem Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi. Doktor Kazimierz Hołoga (1913-1958) jest  wzorem w pracy wychowawczej szkoły. Jego sylwetka szczególnie pomaga w uwrażliwianiu wychowanków na potrzeby drugiego człowieka. Na ziemi nowotomyskiej dr K. Hołoga dał się poznać jako znakomity lekarz, doskonały chirurg, a przede wszystkim wspaniały człowiek. O jego wielkości decydowały wartości duchowe, nieskazitelny charakter oraz wysoka etyka lekarska. Stąd na Jego płycie nagrobnej napisano: PRZESZEDŁ PRZEZ ŻYCIE DOBRZE CZYNIĄC.

Na antenie Radia Emaus dr Zdzisław Kościański i Dawid Ciembka podzielili się swoimi wrażeniami z uroczystego podsumowania etapu ogólnopolskiego IV edycji  Konkursu „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”, które  odbyło się 30 marca w Trybunale Koronnym w Lublinie.

1

FOT. Arch. „emaus_0”

Materiał: dr Zdzisław Kościański

Skip to content