Aktualności

Osiągnięcia sztangistów

5 lipca 2021

Rok szkolny 2020/2021 był rokiem szczególnym ze względu na obostrzenia związane z Covid -19 jednak dla sportowców było to tylko jedno z kolejnych wyzwań , którym musieli sprostać mimo przeciwności uczniowie naszej szkoły, którzy trenują podnoszenie ciężarów w klubie LKS Budowlani – Całus udźwignęli ten ciężar. Regularne treningi mogły się odbywać w ramach systemu sportu młodzieżowego Ministerstwa Sportu.

W październiku 2020 roku na pomoście w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15, w tych zawodach trójka naszych uczniów stanęła na podium. w kat 64 zloty medal w grupie dziewcząt zdobyła Paulina Michalska, w kategorii wyżej do 71 kg po brązowy medal sięgnęła Martyna Rosolska, natomiast wśród chłopców w kategorii do 89kg najlepszym w Polsce okazał się Kacper Dziamski.
W kwietniu 2021 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20, które odbyły się w Zamościu, wystartowała dwójka naszych uczniów. w kategorii do 55 kg Alicja Zawarta zajęła 7 miejsce natomiast w grupie mężczyzn w kat do 61 kg  srebrny medal zdobył Tomasz Kowalski.

Koniec roku szkolnego to nie koniec sportowych przygotowań od 17 czerwca do 30 na zgrupowaniu Kadry Narodowej przebywała Paulina Michalska w COS Giżycko a w terminie 24 czerwca 9 lipca na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów do lat 17 w COS OPO Zakopane przebywa Kacper Dziamski wraz z nauczycielem w naszej Szkole a jednocześnie Trenerem Marcinem Lampe razem z  Małgorzatą Myjak ,która przygotowuje się do sierpniowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w terminie 20-27 sierpnia w Polsce w Ciechanowie. Zanim to jednak nastąpi cała trójka oraz Martyna Rosolska, wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 17, które odbędą się w Biłgoraju.

Wszystkim naszym uczniom życzymy powodzenia w sportowych zmaganiach.