Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Pamięci Powstańców Wielkopolskich…

13 stycznia 2020

Dnia 27 grudnia 2019 r. na placu Niepodległości w Nowy Tomyślu odbyły się obchody 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn III Rzeczypospolitej Polskiej, przy akompaniamencie Nowotomyskiej Orkiestry Dętej. Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się o godzinie szesnastej przemówieniem Burmistrza Nowego Tomyśla, który powiedział: “Nie byłoby II Rzeczypospolitej w jej ostatecznym kształcie, gdyby nie determinacja, odwaga, bohaterstwo, ale i dziesięciolecia pracy Wielkopolan. To Powstanie Wielkopolskie było fundamentem odradzającej się Polski.”
Gdy przemówienie Burmistrza dobiegło końca, zostały złożone kwiaty przez delegacje obecne na uroczystości, w tym uczniów naszej szkoły w składzie: Dominika Loba, Marcin Głodek i Julia Mańczak. Wartę honorową pełnili harcerze z Hufca ZHP w Nowym Tomyślu oraz przedstawiciele Towarzystwa Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w Barwach 57 Pułku piechoty Karola II Króla Rumunii.
W celu uczczenia i podkreślenia szczególnych więzi i wdzięczności bohaterom powstania, kibice KKS Lech Poznań, odpalili race w patriotycznych barwach.

Skip to content