Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Pierwsze miejsce Weroniki Laufer w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.

Aktualności

Pierwsze miejsce Weroniki Laufer w konkursie „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”.

2 marca 2019

REGULAMIN KONKURSU

W dniu 01.03.2019r podczas XXII Targów Edukacyjnych, odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu  „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Konkurs zorganizował Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego  Tegoroczna edycja, na którą wpłynęło 800 prac dotyczyła działalności Polaków we Włoszech.

Pierwsze miejsce już po raz drugi w tym konkursie zajęła Weronika Laufer z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi z Nowego Tomyśla , która stworzyła kartę z encyklopedii dotyczącą Jana Henryka Dąbrowskiego twórcy Legionów Polskich we Włoszech.

Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Skip to content