Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Pierwsze miejsce Weroniki Laufer w konkursie wojewódzkim „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.

Aktualności

Pierwsze miejsce Weroniki Laufer w konkursie wojewódzkim „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”.

26 marca 2018

W piątek 23.03.2018 r. podczas XXII Targów Edukacyjnych, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej” – Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego .

Celem Konkursu było wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą wybranego kraju. Tegoroczna edycja dotyczyła działalności Polaków w Bretanii.

Wśród nadesłanych ponad sześciuset prac konkursowych, pierwsze  miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła Weronika Laufer z klasy trzeciej technikum logistycznego ZSZiL im. dra Kazimierza Hołogi.  Zwyciężczyni opracowała kartę z encyklopedii dotyczącą Marii Skłodowskiej-Curie.

Dyplomy i nagrody wręczyli Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Christophe Paoli Attache ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej z Ambasady Francji w Polsce.

Serdecznie gratulujemy.

Skip to content