Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ I STOPNIA

11 lipca 2021

W dniu 25 czerwca 2021 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Szkoły Branżowej I Stopnia. Podobnie jak przy pożegnaniu maturzystów, w związku z trwającą pandemią i obowiązującymi obostrzeniami, uroczystość miała skromny przebieg. Całość odbyła się na świeżym powietrzu na dziedzińcu przy szkole. W tym roku szkołę kończyli uczniowie z 4 klas: III SW, III FW, III W i III MW.
Na początku głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Helwing, która pożegnała absolwentów i życzyła im powodzenia oraz wielu sukcesów na dalszym etapie ich życia.
W dalszej części nastąpiło uroczyste wręczenie medalu „Złotego Absolwenta”, przyznawanego co roku przez Starostę Powiatu Nowotomyskiego dla najwybitniejszego ucznia. W tym roku tytuł ten uzyskała Estera Borowczak z klasy III SW. Medal wraz z listem gratulacyjnym dla rodziców, wręczyła pani dyrektor. Estera otrzymała również nagrodę książkową za bardzo dobre wyniki w nauce. Natomiast nagrodę ufundowaną przez CECH Rzemiosł Różnych otrzymała Roksana Słoniowska z tej samej klasy III FW. Następnie wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe absolwentom z bardzo dobrymi wynikami w nauce.
Nagrodzono także uczniów, którzy mieli znaczne osiągnięcia sportowe – Weronikę Słoniowską, Esterę Borowczak, Zuzannę Kaczmarek, Aleksandra Bińka, Patryka Chudzińskiego i Tomasza Kowalskiego. Nagrody książkowe wręczył wraz z panią dyrektor, pan Marcin Olekszy. Kiedy oficjalna część zakończenia dobiegła końca, uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, aby odebrać świadectwa ukończenia szkoły.

Skip to content