Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Pożegnanie Dyrektor Elżbiety Helwing

26 czerwca 2023

16.06.2023 cała społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu dziękowała Pani Dyrektor Elżbiecie Helwing za wieloletnią pracę pedagogiczną. Podczas uroczystości, która odbyła się sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, podkreślano, że jest to okazja, aby wyrazić wdzięczność osobie, która w swojej nauczycielskiej pracy zawsze służyła innym ludziom i szczytnym celom, dzięki której wszyscy doznali prawdziwego dobra i szczerej akceptacji,
ale przede wszystkim osobie, której udało się wcielić w życie wizję szkoły szczególnej, gdzie dobrze czują się zarówno uczniowie, jak i pracownicy.
Zaproszenie na uroczystość przyjęli: przedstawiciele władz samorządowych – Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, Renata Gruszka – Przewodnicząca Rady Powiatu Nowotomyskiego, Marek Nyćkowiak – dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Grażyna Pogonowska – zastępczyni Burmistrza Nowego Tomyśla, a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół oraz instytucji z Nowego Tomyśla i okolic. Obecne były także osoby od wielu lat związane z naszym Zespołem.
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia goście, uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli możliwość podziwiać prezentację multimedialną przedstawiającą najważniejsze momenty z życia zawodowego Pani Elżbiety Helwing oraz przeobrażenia, jakim ulegała szkoła, którą w ciągu ostatnich 33 lat kierowała. Talenty artystyczne prezentowali nauczyciele oraz uczniowie Zespołu. Uroczystość uświetnił także występ Kapeli „Zza Winkla”.
Nie obyło się bez kwiatów, gratulacji, licznych podziękowań. Wszystkim obecnym bardzo dziękujemy. Jubilatce życzymy dużo zdrowia i sił, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz.

Skip to content