Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Projekt „Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Agora”

30 czerwca 2022

W dniach od 13-17 czerwca 2022 r. w Poznaniu odbyło się podsumowanie projektu w ramach programu Erasmus+. Projekt ten był również dofinansowany przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Do Poznania wraz z opiekunem przyjechało 20 uczniów z niemieckiej szkoły w Bad Belzig. Strona polska reprezentowana była przez 11 uczniów z nowotomyskiego Zespołu Szkół nr 2 oraz 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wąsowie.

Pierwszy dzień zajęć, prowadzonych przez panią Magdalenę Antoniewicz, miał na celu integrację młodzieży.

W drugim dniu uczniowie udali się do Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego ,gdzie przedstawili pani wicemarszałek Paulinie Stochniałek, prezentacje dotyczące problemów młodzieży oraz zapotrzebowania na infrastrukturę potrzebną do prawidłowego rozwoju. Pani wicemarszałek odpowiadała na pytania młodzieży, a następnie uczniowie zwiedzili nowoczesny budynek Urzędu Marszałkowskiego i podziwiali panoramę Poznania.

Po posiłku na świeżym powietrzu, przed budynkiem Teatru Wielkiego, rozpoczęła się gra terenowa podczas której uczniowie wykonywali zadania mające na celu poznanie ciekawych, zabytkowych miejsc Poznania oraz historii z nimi związanych. Zadania były przygotowane w dwóch językach i realizowane w grupach polsko-niemieckich. Podsumowaniem tego dnia był turniej w kręgle miedzy drużynami z Polski i Niemiec.

W kolejnych dniach projektu młodzież uczestniczyła w licznych zabawach integracyjnych, jak również opracowywała plan współpracy między szkołami z Nowego Tomyśla i Bad Belzig.

W wyniku projektu uczniowie nawiązali nowe znajomości, poznali kulturę sąsiedniego kraju i udoskonalili swoje umiejętności językowe. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się zacieśnić współpracę między obiema placówkami a spotkania będą miały charakter cykliczny.

Koordynator projektor ze strony polskiej

Szymon Jankowiak

Skip to content