Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Spotkanie z Panią Barbarą Grochal

18 stycznia 2017

W dniu 18 stycznia 2017r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Barbarę Grochal, która od wielu lat jest koordynatorką wolontariatu działającego przy Hospicjum Palium  w Poznaniu. W trakcie spotkania  Pani Barbara podzieliła się z wolontariuszkami swoim długoletnim doświadczeniem w pracy z osobami terminalnie chorymi, a także opowiedziała o pomocy ich rodzinom.

Wśród poruszanych tematów znalazły się także największe działania motylego wolontariatu. Również i nasze uczennice miały okazję pochwalić się ostatnimi  działaniami szkolnego wolontariatu oraz  przedstawić plany działań na drugi semestr.

Wspólnie z Panią Barbarą obejrzeliśmy krótki i bardzo wzruszający film  o działalności wolontariuszy hospicjum. Nasze spotkanie przebiegło w miłej i niezwykle sympatycznej atmosferze.  Specjalnie na tę okazję klasa kucharzy, pod opieką Pani Marty Cemborowskiej, przygotowała poczęstunek, za który serdecznie dziękujemy.

Na koniec spotkania zaplanowaliśmy wspólny, z wolontariuszami z Poznania, udział w obchodach Dnia Wrażliwości, który corocznie obchodzimy 21 marca.

Skip to content