Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą.

4 lipca 2016

Prezydent Polski Andrzej Duda i  Prezydent Węgier János Áder byli  honorowymi gośćmi głównych uroczystości z okazji 60. rocznicy Czerwca, które odbyły się we wtorek 28 czerwca w stolicy Wielkopolski przy Pomniku Poznańskiego Czerwca ’56.

Udział w nich wzięli licznie poznaniacy, uczestnicy wydarzeń, a także były prezydent Lech Wałęsa oraz wicepremier Piotr Gliński. Przywódcy obu państw znaleźli czas, aby odwiedzić  Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r. , gdzie spotkali się z kombatantami, młodzieżą wielkopolskich szkół.

Wielkopolski Wicekurator Oświaty, Krzysztof Błaszczyk przyszedł na spotkanie z prezydentami  wraz z grupą uczniów z Liceum nr VIII w Poznaniu, Liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jarocinie i  Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Byli to uczestnicy wyjątkowej lekcji historii zorganizowanej w Warszawie przez Kancelarię Prezydenta RP, poświęconej przyjaźni polsko-węgierskiej, naszej wspólnej drodze do wolności i niepodległości. Młodzież skorzystała z niecodziennej okazji i przez kilka minut robiła sobie telefonami selfie z Prezydentem Andrzejem Dudą. Potem było pamiątkowe zdjęcie także z Prezydentem Węgier.

ZSZiL im. dra K. Hołogi reprezentowali Pani dyrektor Elżbieta Helwing, uczniowie Łukasz Kotlarz i Anna Grynia.

Skip to content