Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

„Szkoła Zawodowców- technik mechatronik”

15 sierpnia 2023

Zespół Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu w porozumieniu z Europejską Grupą Szkoleniowo- Doradczą z dniem 01.03.2022 do 30.06.2023 roku przystąpili do realizacji projektu „Szkoła zawodowców – Technik Mechatronik” dofinansowanego w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany był do 30 uczniów technikum mechatronicznego w ramach którego uczniowie korzystali z następujących form wsparcia:

  • staże uczniowie w przedsiębiorstwach,
  • zajęcia dodatkowe zawodowe:
    • Laboratorium edukacyjne,
    • Szkolenie BHP i pierwsza pomoc na stanowisku mechatronicznym,
  • Szkolenie prowadzone przez firmę zewnętrzną z programowania sterowników PLC,
  • Szkolenie prowadzone przez firmę zewnętrzną, SEP- eksploatacja urządzeń
    elektroenergetycznych do 1 kV- zakończone egzaminem państwowym, dzięki czemu uczniowie zdobyli dodatkowe uprawnienia zawodowe.

Jeden nauczyciel podniósł swoje kwalifikacje zawodowe w zawodzie mechatronik zdobywając dodatkowe umiejętności, dzięki udziałowi w szkoleniu NX CAD1.
W ramach projektu została wyposażona pracownia mechatroniczna w 2 szt. stołów dydaktycznych H3/przyściennych z pełnym wyposażeniem egzaminacyjnym, 6 szt. COMBOX szuflad do stołów/szaf Combox, 1 szt. stanowiska montażu i testowania sieci przemysłowych LAN, CAN, MODBUS, 1 szt. stanowiska HH 40 do montażu instalacji hydraulicznej, 22 szt. sterowników LOGO Simens, 7 szt. 4-osiowego programowalnego ramienia robota wyposażonego w precyzyjne silniki krokowe oraz Bluetooh, 10 szt. zestawów z mikrokontrolerem, płytką stykową, przewodami, czujnikami i akcesoriami do nauki budowy programowalnych urządzeń.
Całkowita wartość projektu wynosiła 463 244,94 zł.
Projekt zakończył się sukcesem, ponieważ uczniowie oraz nauczyciel zdobyli nowe kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe, zaś szkoła wzbogaciła się o nową pracownię mechatroniczną. Koordynatorem projektu z ramienia szkoły była mgr inż. Lidia Dudek.

Skip to content