Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY PO RAZ KOLEJNY NA SYCYLII

11 maja 2017

Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu został beneficjentem projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt skierowany jest do 101 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum oraz 8 opiekunów.
Projekt trwa 24 miesiące od 31.12.2015-31.12.2017 roku.

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 po raz piąty uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w praktykach zagranicznych na Sycylii. Obecnie grupa docelowa składała się
z 24 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcących się w takich zawodach jak: fryzjer, kucharz, sprzedawca oraz mechanik pojazdów samochodowych oraz 2 opiekunów.

Organizacja przyjmująca  na Sycylii skierowała uczniów na 2- tygodniowe praktyki do miejscowych przedsiębiorców, gdzie każdy uczeń miał możliwość szczegółowo zapoznać się ze specyfiką przedsiębiorstwa oraz wykonywanego przez siebie zawodu. Pracodawcy bardzo życzliwie oraz przyjaźnie przyjęli uczniów w swoich zakładach. W wyniku tak serdeczniej współpracy wielu uczniów zaprzyjaźniło się z włoskimi przedsiębiorcami.

W wolnym czasie organizacja przyjmująca zorganizowała wycieczki, gdzie uczniowie zwiedzali przepiękną wyspę, udając się nad morze oraz w góry. Zorganizowano wycieczki edukacyjno- krajoznawcze do Jalari Park Museum, Taormina, Cefalu, Caldera a przede wszystkim na Etnę, gdzie uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć Wulkan Etna.

Podczas pobytu uczniowie dokształcali się w języku angielskim oraz włoskim.

Uczniowie zakwalifikowani w ramach projektu otrzymali bezpłatnie: dojazd/powrót do miejsca zakwaterowania Barcellona Pozzo di Gotto (Sicilia), ubezpieczenie, kieszonkowe, zakwaterowanie i wyżywienie, dodatkowe zajęcia językowe, przygotowanie pedagogiczno- językowe, wprowadzenie organizacyjne w Barcellona Pozzo di Gotto oraz wycieczki turystyczne na Sycylii.

Wszystkie osoby biorące udział w praktykach zagranicznych wróciły bardzo zadowolone
z nowym bagażem doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń.

 

Tekst: Lidia Dudek

Skip to content