Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

  • Strona główna
  • Aktualności
  • UCZNIOWIE Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH I LICEALNYCH IM. DRA K. HOŁOGI NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH W NIEMCZECH

Aktualności

UCZNIOWIE Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH I LICEALNYCH IM. DRA K. HOŁOGI NA PRAKTYKACH ZAGRANICZNYCH W NIEMCZECH

20 lutego 2016

Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu został beneficjentem projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Projekt skierowany jest do 101 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum oraz 8 opiekunów.
Projekt trwa 24 miesiące od 31.12.2015-30.12.2017 roku.

Pierwsza grupa projektowa odbywała praktyki w Niemczech w dniach od 25.01.2016- 19.02.2016 roku. Grupa składała się z 14 uczniów Technikum dla Młodzieży  kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w takich zawodach jak: kucharz, mechanik pojazdów samochodowych oraz 3 opiekunów mgr Aliny Brzezinskiej, mgr Iwony Knop, mgr Jolanty Czyż.

Organizacja przyjmująca  Vitalis w Schkeuditz skierowała uczniów na 2 i 4- tygodniowe praktyki do miejscowych przedsiębiorców. Uczniowie mieli możliwość szczegółowego zapoznania się ze specyfiką przedsiębiorstwa oraz wykonywanego przez siebie zawodu. Pracodawcy bardzo życzliwie oraz przyjaźnie przyjęli uczniów w swoich zakładach, warsztatach. Uczniowie technikum logistycznego poznali zasady logistyki w Niemczech, przemieszczania towarów oraz ich dystrybucji. Kucharze zapoznali się z nowymi recepturami, które wykorzystują również po przyjeździe do Polski, zapoznali pracodawców z Polskimi recepturami. Mechanicy pojazdów samochodowych bardzo dobrze sprawili się na warsztacie samochodowym, gdzie wykonywali zadania bardzo sprawnie.

W wolnym czasie organizacja przyjmująca organizowała wycieczki edukacyjno- krajoznawcze, dzięki którym uczniowie zwiedzali Berlin- wycieczka 2 dniowa, Lipsk, Drezno, Halle- wycieczki 1- dniowe.

Podczas pobytu uczniowie dokształcali się w języku niemieckim oraz angielskim.

Uczniowie zakwalifikowani w ramach projektu otrzymali bezpłatnie: dojazd/powrót do miejsca zakwaterowania Schkeuditz (Niemcy), ubezpieczenie, kieszonkowe, zakwaterowanie i wyżywienie, dodatkowe zajęcia językowe, przygotowanie pedagogiczno- językowe, wprowadzenie organizacyjne w Schkeuditz oraz wycieczki krajoznawcze w Niemczech.

Wszystkie osoby biorące udział w praktykach zagranicznych wróciły bardzo zadowolone
z nowym bagażem doświadczeń oraz niezapomnianych wrażeń.

 

Tekst: Lidia Dudek

Skip to content