Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

UDZIAŁ W AKCJI CHARYTATYWNEJ „RATUJ PRZYSZŁOŚĆ MAJECZKI!”

18 października 2021

Społeczność Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu włączyła się w pomoc w organizowaniu akcji charytatywnej „Walka z czasem, ucieczka przed chorobą” Ratuj przyszłość Majeczki! 

W naszej szkole są organizowane zbiórki zabawek, maskotek, puzzli, gier, książek i innych przedmiotów, które są przekazywane na organizowane kiermasze, festyny, których celem jest pozyskanie środków finansowych na terapię genową dla Majeczki.

Majeczka urodziła się z chorobą, która nazywa się SMA- jest to rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym lekarstwem dla Mai jest Zolgensma a jest to najdroższy lek na Świecie, ponieważ kosztuje ponad 9 mln zł. Lek ten podany jednorazowo pozwala zastąpić  uszkodzony gen SMN1, dzięki czemu dziecko rozwija się całkowicie bezproblemowo. Jednakże jest jeden warunek, lek ten można podać do 13,5 kg a Majeczka w chwili obecnej mam już przeszło 8 kg, dlatego zostało już bardzo mało czasu, zaś niesamowicie duża kwota do zdobycia.

Na bieżąco w szkole przekazywane są wolontariuszom drobne przedmioty, które te osoby umieszczają na licytacjach dla Mai (licytacje dla Mai Tomczak lub wpłacić pieniądze na siepomaga.pl/walka-mai), zaś we wtorek 12.10.2021 zostało dość sporo worków z zebranymi przedmiotami przekazane do wolontariuszy, którzy biorą udział w Festynach organizowanych dla Mai i wystawiają te przedmioty. 

Organizatorem na terenie szkoły jest mgr inż. Lidia Dudek, która bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy do tej pory dostarczyli powyższe przedmioty i zaprasza wszystkich pozostałych do włączenia się w akcję pomocy dla Mai (przedmioty można dostarczać od wtorku do czwartku do Sali 103).

Skip to content