Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY KLAS BRANŻOWYCH I STOPNIA

30 czerwca 2022

24 czerwca 2022r., na hali sportowej odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez absolwentów klas Szkoły Branżowej I Stopnia w Zespole Szkół nr 2 im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły.

Jako pierwsza, głos zabrała pani Dyrektor Elżbieta Helwing, która pogratulowała absolwentom pomyślnego zakończenia nauki, życzyła im wielu sukcesów, wiary we własne umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w życiu dorosłym oraz realizowania marzeń.

Następnie został wręczony medal dla Złotego Absolwenta, którym została, za najlepsze wyniki w nauce, Sandra Nowak z klasy 3PFW. Wyróżnienie wręczyła, w imieniu Starosty Nowotomyskiego pana Andrzeja Wilkońskiego, pani Milena Kaźmierowska. Na scenę została także zaproszona mama Sandry w celu wręczenia listu gratulacyjnego.

Przyznano także nagrodę dla najlepszego ucznia kształcącego się w rzemiośle. Otrzymała ją uczennica Jesica Kudlak z klasy 3GFW. Nagrodę wręczyła pani Lidia Markowiak, kierownik Cechu Rzemiosł Różnych.

W dalszej części uroczystości, świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce odebrali następujący uczniowie: Sandra Nowak i Dagmara Lehmann z klasy 3PFW, Karina Ferfet z klasy 3PSW, Jesica Kudlak, Weronika Romanowska, Wiktoria Chossa z klasy 3GFW oraz Kacper Łodyga z klasy 3MWP.

Za wybitne osiągniecia sportowe wyróżniono: Klaudię Hulalkę z klasy 3GFW, Kingę Brychcy i Jakuba Uramowskiego z klasy 3PSW oraz Łukasza Sroczyńskiego, Oskara Bauma i Kamila Wachowskiego z klasy 3MWP, którym nagrody, w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego, wręczył pan Marcin Olekszy.

W końcu nadeszła chwila, na którą czekali z niecierpliwością wszyscy absolwenci – rozdanie świadectw, które wręczała pani Dyrektor Elżbieta Helwing w towarzystwie wychowawców klas:

pani Oleny Jankowiak, wychowawcy klasy 3GFW,

pana Piotra Kaczmarka, wychowawcy klasy 3GSW,

pana Marcina Lampe, wychowawcy klasy 3MWG,

pani Agnieszki Elantkowskiej-Szymańskiej, wychowawcy klasy 3PFW, pani Moniki Królik, wychowawcy klasy 3PSW,

pana Tomasza Kaspra, wychowawcy klasy 3WWP,

i pana Konrada Sroki, wychowawcy klasy 3MWP.

W imieniu wszystkich absolwentów głos zabrali Kornelia David i Oskar Śliż z klasy 3PFW, którzy podziękowali Dyrekcji, wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom za edukację, wychowanie, wyrozumiałość i wsparcie. Dziękując, życzyli całemu gronu pedagogicznemu, zdrowia oraz kolejnych owocnych lat pracy i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Wyrazem wdzięczności były wręczone przez absolwentów symboliczne róże.

Uroczystość zakończył występ wokalny naszej uczennicy, Nicoli Halasz.

Skip to content