Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA SZKOŁY KLAS CZWARTYCH

14 maja 2023

28 kwietnia 2023r., w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość zakończenia szkoły przez absolwentów klas 4 GTM,4 GTL oraz 4 GTR z Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu. Był to wyjątkowy dzień, nie tylko dla maturzystów, ale również dla wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Tradycyjnie, gala rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły.

Jako pierwsi głos zabrali, Eryk Mleczak klasy 4GTM i Oliwia Zabawa z klasy 4GTR, którzy w imieniu wszystkich absolwentów prowadzili całą galę i wygłosili mowę pożegnalną.

Następnie Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, pani Elżbieta Helwing, w swoim wystąpieniu, w sposób szczególny, odniosła się do słów wybitnej alpinistki i himalaistki Wandy Rutkiewicz, a które były mottem tegorocznej uroczystości: Każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi. Pani Dyrektor pogratulowała absolwentom pomyślnego zakończenia nauki, życzyła im wielu sukcesów, wiary we własne umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w życiu dorosłym, realizowania marzeń, a także powodzenia na egzaminie maturalnym.

Głos zabrał także Wicestarosta Nowotomyski, Pan Marcin Brambor, który zwrócił się z gratulacjami do młodzieży, a następnie wręczył medal dla Złotego Absolwenta, którym została, Wiktoria Kowalczyk z klasy 4GTL. Na scenę zostali także zaproszeni rodzice Wiktorii w celu wręczenia listu gratulacyjnego.

W dalszej części uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce nastepującym uczniom: Erykowi Mleczakowi, Kamilowi Torchale i Miłoszowi Toporkowi z klasy 4GTM, Wiktorii Kowalczyk, Klaudiuszowi Stanicowi, Mateuszowi Jerzewskiemu i Marcie Henicz z klasy 4GTL oraz Emilii Andrzejewskiej i Agacie Bimkiewicz z klasy 4GTR.Nagrodzono także uczniów, którzy w sposób szczególny zasłużyli się pracą na rzecz szkoły: Miłosza Toporka i Filipa Migonia z klasy 4GTM, Jakuba Lotkę z klasy 4GTL oraz Julię Mańczak i Paulinę Sobisiak z klasy 4GTR. Nagrody książkowe wręczył opiekun Samorządu Szkolnego, pan Piotr Kościański. Za wybitne osiągniecia sportowe nagrody, w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego, wręczył pan Marcin Olekszy. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Kacper Błachowiak z klasy 4GTM, Jakub Lotka, Antoni Werner, Wiktoria Kowalczyk, Marta Kucz, Adrianna Galus oraz Olivier Skrzypczak i Kevin Metel z klasy 4GTL, a także Sandra Kaczmarek, Klaudia Struzik, Katarzyna Migdałek i Agata Bimkiewicz z klasy 4GTR. Następnie, pani Marlena Piss, wręczyła dyplom i nagrodę ufundowaną przez Phoenix Contact Wielkopolska, Miłoszowi Toporkowi z klasy 4 GTMza zdobycie tytułu „Mechatronik roku 2023” .

W końcu nadeszła chwila, na którą czekali z niecierpliwością wszyscy absolwenci – wręczenie świadectw. Świadectwa wręczała pani Dyrektor Elżbieta Helwing w towarzystwie wychowawców klas: pani Agnieszki Elantkowskiej – Szymańskiej, wychowawcy klasy 4GTM, pani Aliny Brzezinskiej, wychowawcy klasy 4GTL oraz pana Krzysztofa Krupińskiego, wychowawcy klasy 4GTR, którzy gratulowali swoim wychowankom ukończenia szkoły. Każdy z absolwentów otrzymał także symboliczną koniczynę na szczęście, a na koniec każda klasa zapozowała do wspólnego zdjęcia.

W imieniu wszystkich maturzystów głos zabrali ponownie Eryk Mleczak i Oliwia Zabawa, którzy podziękowali Dyrekcji, wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom za czteroletnią wspólną podróż, przede wszystkim za edukację, za wychowanie, za wyrozumiałość i wsparcie. Dziękując, życzyli równocześnie zdrowia oraz kolejnych owocnych lat pracy i sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Wyrazem wdzięczności były wręczone na scenie, całemu Gronu Pedagogicznemu, symboliczne białe róże.

Absolwenci przygotowali także specjalną niespodziankę i uroczyście pożegnali Panią Dyrektor Elżbietę Helwing, która od nowego roku szkolnego przechodzi na zasłużoną emeryturę. W przemówieniu podkreślali zasługi i starania Pani Dyrektor, mające na celu stworzenie uczniom jak najlepszych warunków edukacjnych w nowoczesnej i rozwijającej się placówce, a także wprowadzanie miłej i przyjaznej atmosfery, dzięki której czuli się w szkole jak w domu. Życzyli nade wszystko zdrowia i radości. Pani Dyrektor nie kryła wzruszenia.

Część oficjalną zakończyło wystąpienie reprezentantów klas trzecich, Martyny Tobys i Wojtka Wolnego z klasy 3PTL, którzy pożegnali maturzystów w imieniu wszystkich klas młodszych i zadedykowali absolwentom piosenkę, którą zaśpiewała Nikola Halasz.

Na sam koniec prowadzącyzaprosili wszystkich gości do obejrzenia, przygotowanego przez klasę 4GTM, kabaretu, do którego scanariusz napisał Miłosz Toporek. Była to parodia wybranych przez uczniów lekcji, przeżytych w Hołodze. Młodzież perfekcyjnie wczuła się w role swoich nauczycieli. Kabaretowe popisy zakończyła, przygotowana przez Filipa Migonia, prezentacja zdjęć wszystkich kończących klas. Był to niezwykle wzruszający moment, budzący piękne wspomnienia ale i smutną świadomość, że to już przecież koniec.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!

Zdjęcia i tekst : Agnieszka Elantkowska-Szymańska

Skip to content