Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

WARSZTATY „GRA NA START”

18 października 2021

09 października 2021 roku w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu odbyły się warsztaty dla młodzieży „Gra na Start” organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni oraz Narodowy Bank Polski.

Młodzieży nie trzeba było długo zachęcać, by lista szybko zapełniła się dużą ilością osób zainteresowanych udziałem w warsztatach weekendowych, byli to uczniowie zarówno ze Szkoły Branżowej I Stopnia, jak i Technikum z następujących klas: 2 SW, 3 PSW, 3 TL1, 3TL2, 3TM.

Gra jest przeznaczona dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w edukacji przedsiębiorczej w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. Uczniowie  sposób przyjazny i ciekawy zapoznali się z tematyką zarządzania własnym przedsiębiorstwem.

Młodzież wcieliła się w rolę przedsiębiorców produkujących oraz sprzedających sprzęt sportowy. Jako właściciele firm podejmowali decyzje dotyczące ilości produkowanego przez nich asortymentu, dbali o zakup określonych zasobów do produkcji, inwestowali pozyskane środki finansowe w rozwój firmy a także podejmowali decyzje strategiczne dotyczące funkcjonowania własnej firmy.

Po zakończeniu rozgrywek zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące podejmowania działalności gospodarczej, na których uczniowie zdobyli wiele inspirujących pomysłów do wykorzystania w przyszłości.

Czas spędzony na warsztatach uczniowie ocenili jako czas bardzo owocny i ciekawy, gra została przyjęta z dużym aplauzem przez młodzież, która już nie może doczekać się kolejnych rozgrywek. Koordynatorem projektu była mgr inż. Lidia Dudek.

Skip to content