Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

WARSZTATY WEEKENDOWE „ŻYJ FINANSOWO, CZYLI JAK ZARZĄDZAĆ FINANSAMI W ŻYCIU OSOBISTYM”

18 lutego 2019

W dniach 02 i 03 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi odbyły się, jak co roku warsztaty weekendowe „Żyj finansowo, czyli jak zarządzać finansami w życiu osobistym”, skierowane były dla uczniów klas technikum oraz szkoły zawodowej i branżowej.

Jak zwykle udział w warsztatach cieszył się dużym zainteresowaniem i lista chętnych zapełniła się w szybko. Pomimo iż był to weekend uczniowie podeszli do warsztatów bardzo profesjonalnie. Na zajęciach tych w sposób praktyczny uczyli się jak należy dobrze lokować swoje przyszłe oszczędności oraz na co należy bacznie zwracać uwagę podpisując umowę kredytową, ubezpieczeniową, jak należy obliczyć swoje przyszłe dochody oraz oprocentowanie w banku na lokacie, czy funduszach inwestycyjnych. Z dużym zaciekawieniem uczniowie obliczali, ile wynosi oprocentowanie, jakie płacą osoby, które biorą tzw. „chwilówki” w parabankach oraz konsekwencje, jakie za sobą niesie wzięcie takiej pożyczki… Uczniowie zapoznali się z szeroką gamą ubezpieczeń oraz na jakie aspekty należy zwrócić uwagę dobierając odpowiednie dla siebie ubezpieczenie. Te i wiele innych jeszcze tematów były przepracowywane na warsztatach.

Na zakończenie warsztatów uczniowie wyrazili swoje zadowolenie, że mogli wziąć w nich udział i znacznie poszerzyć swoją wiedzę. Trenerem warsztatów była mgr inż. Lidia Dudek.

Tekst: Lidia Dudek

Zdjęcia: Lidia Dudek, Dawid Młodystach

Skip to content