Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Wycieczka do Gdańska

15 czerwca 2024

W dniach od 10 do 14 czerwca 2024 r. młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu projektu polsko- niemieckiej Agory. Projekt rozpoczęto w listopadzie 2023 roku w Trebnitz.

W pierwszym dniu uczniowie prezentowali wyniki swoich działań a następnie dyskutowali o warunkach powodzenie projektów. Po południu odbyła się interaktywna gra miejska Stadtraylle, której celem była integracja młodzieży . Natomiast wieczorem płynęliśmy łodziami, zwiedzając Gdańsk po zachodzie słońca.

Następnego dnia kolejną atrakcją było zwiedzanie Europejskiego Centrum Solidarności, w którym młodzież poznała historię Stoczni Gdańskiej i przemian zachodzących w Polsce po roku 1980. Była to ciekawa i pouczająca lekcja historii zarówno dla Polaków jak i Niemców. Po obiedzie udaliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego na warsztaty. A wieczorem bawiliśmy się wspólnie na kręgielni.

W ostatnim dniu pojechaliśmy kolejką podmiejską do Aquaparku w Sopocie, gdzie spędziliśmy   czas na zabawie. Ostatnim punktem wyjazdu był spacer na molo w Sopocie i zwiedzanie miasta.

Skip to content