Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Wyjazd do Europarlamentu

7 września 2016

W dniach od 3 do 6 września do Brukseli udali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studenci, którzy zwyciężyli w konkursach europejskich zorganizowanych pod patronatem Pani Europoseł Krystyny Łybackiej.  Naszą szkołę reprezentowała Emilia Nowicka – uczennica klasy IV Technikum Organizacji Reklamy w roku szkolnym 2015/2016, a  także opiekun projekt Pan mgr Piotr Kościański.

Wielkopolska młodzież w Brugii

Urocze kanały, wąskie uliczki oraz niesamowity klimat ś redniowiecznej flamandzkiej Wenecji przywitały w Belgii uczestników w pierwszym dniu wyjazdu. Pełen miłych wrażeń dzień, podczas którego uczestnicy wyjazdu spotkali się z Panią Poseł na uroczystej kolacji powitalnej zakończył się wieczornym zwiedzaniem zabytkowej, brukselskiej starówki.

Parlament bez tajemnic

Od wizyty w Parlamencie Europejskim oraz spotkania z Panią Poseł Krystyną Łybacką rozpoczęli drugi dzień pobytu w stolicy Belgii laureaci konkursów europejskich z Wielkopolski. Podczas zwiedzania gmachu Parlamentu, uczestnikom wyjazdu studyjnego została przybliżona rola oraz znaczenie instytucji unijnych w podejmowanych decyzjach. Podczas spotkania z Panią Poseł młodzi Wielkopolanie dowiedzieli się w jaki sposób działa Parlament Europejski oraz mieli możliwość obejrzenia z bliska sali posiedzeń plenarnych Parlamentu.

Wizyta pod Waterloo

Na zakończenie pełnego wrażeń wyjazdu do Belgii, uczestnicy mieli okazję „przenieść się” w przeszłość i oczami wyobraźni zobaczyć jedną z najważniejszych bitew świata. Widok ze szczytu Kopca Lwa, na który wiedzie 226 schodów, zapiera dech w piersiach i pozwala zobaczyć miejsca, które pamiętają historyczną klęskę Cesarza Napoleona. Wyobraźnię zwiedzających pobudził widok panoramy bitwy, namalowanej przez Luisa Demoulina, która wzbogacona o elementy trójwymiarowej scenografii i odgłosy toczących się walk, przenosi widzów w sam środek starcia z 1815 roku.

 

Skip to content