Kształcimy młodzież od 50 lat.

Aktualności

Aktualności

Zakończenie klas maturalnych

29 kwietnia 2016

29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły absolwentom Technikum Logistycznego, Technikum Organizacji Reklamy oraz Liceum dla Dorosłych. Był to bardzo wyjątkowy dzień nie tylko dla absolwentów, ale również dla wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

              Dyrektor szkoły, pani Elżbieta Helwing gratulowała absolwentom ich dojrzałości, życzyła wielu sukcesów, wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w życiu dorosłym, odkrywania pasji i realizowania marzeń a także powodzenia na egzaminie maturalnym. Następnie zostały wręczone nagrody uczniom, którzy sumiennie pracowali przez te 4 lata na rzecz szkoły. Najpierw głos zabrała p. Agnieszka Elantkowska –Szymańska, która podziękowała członkom Samorządu Szkolnego za współpracę, a następnie p. Marcin Olekszy, który wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe.

            W imieniu maturzystów głos zabrała Weronika Nyga, która podziękowała dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za możliwość zdobywania wiedzy, za wyrozumiałość i wsparcie.

            Nadeszło wręczenie świadectw – chwila, na którą czekali z niecierpliwością wszyscy absolwenci. Złotą absolwentką została Emilia Nowicka, uczennica Technikum Organizacji Reklamy, która otrzymała nagrodę Starosty Powiatu Nowotomyskiego. Także rodzicom Emilii został wręczony list gratulacyjny.

            Po rozdaniu świadectw przyszła chwila na wspomnienia. Wszyscy zaproszeni gości mogli zobaczyć prezentacje przygotowane przez uczniów klas technikum, podsumowujące cztery lata spędzone w naszej szkole. O część artystyczną zadbały uczennice Zuzanna Piechowiak oraz Lucyna i Natalia Knop, które śpiewając znane polskie piosenki „Szczęśliwej drogi już czas” oraz „Ale to już było” pozwoliły wszystkim absolwentom zrozumieć, że czas szkolny jest już za nimi i teraz czeka ich dorosłe życie. Słowa Winstona Churchilla „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero koniec początku”, które zostały przypomniane przez Weronikę, są doskonałym odzwierciedleniem etapu życia naszych absolwentów.

            Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych oraz zawodowych! Trzymamy kciuki!

Skip to content